Programació

Inauguració
Guille Cascante
Balandrau, infern glaçat
dt. 18 de maig 19:00 — Aribau Multicines
dt. 18 de maig 22:30 — Filmin Veure
Cloenda
Barak Heymann
Dani Karavan
dv. 28 de maig 19:00 — Filmin Veure
ds. 29 de maig 20:00 — Aribau Multicines
Secció Oficial Panorama

Secció competitiva amb una selecció dels documentals més rellevants de l’escena internacional.

Gianfranco Rosi
Notturno
dt. 18 de maig 19:00 — Filmin Veure
Sally Aitken
Playing with sharks
dt. 18 de maig 19:00 — Filmin Veure
Salomé Jashi
Taming the Garden
dt. 18 de maig 19:00 — Filmin Veure
dj. 20 de maig 19:30 — CCCB: Teatre Comprar
Oan Kim i Brigitte Bouillot
The Man Who Paints Water Drops
dt. 18 de maig 19:00 — Filmin Veure
Hong Kong Documentary Filmmakers
Inside the red brick wall
dt. 18 de maig 19:00 — Filmin Veure
dc. 26 de maig 17:00 — CCCB: Teatre Comprar
Pepe Andreu Ibarra i Rafa Molés Vilar
Lobster Soup
dt. 18 de maig 19:00 — Filmin Veure
dv. 21 de maig 19:30 — CCCB: Teatre Comprar
Alba Sotorra
El retorn, la vida després de l'ISIS
dt. 18 de maig 19:00 — Filmin Veure
dg. 23 de maig 16:30 — Aribau Multicines Comprar
dc. 18 de maig 19:00 — Filmin Veure
Tadhg O’Sullivan
To the moon
dt. 18 de maig 19:00 — Filmin Veure
Ahmet Necdet Cupur
Les enfants terribles
dt. 18 de maig 19:00 — Filmin Veure
Myriam Bakir
Mothers
dt. 18 de maig 19:00 — Filmin Veure
Hogir Hirori
Sabaya
dt. 18 de maig 19:00 — Filmin Veure
dv. 28 de maig 19:45 — CCCB: Teatre Comprar
Boris Gerrets
Lamentations of Judas
dt. 18 de maig 19:00 — Filmin Veure
Alexandra Pianelli
Le kiosque
dt. 18 de maig 19:00 — Filmin Veure
Julien Faraut
The Witches of the Orient
dt. 18 de maig 19:00 — Filmin Veure
dc. 19 de maig 17:00 — CCCB: Teatre Comprar
Samaher Alqadi
Com jo vulgui (As I want)
dt. 18 de maig 19:00 — Filmin Veure
dv. 21 de maig 16:30 — CCCB: Teatre Comprar
dc. 18 de maig 19:00 — Filmin
Firouzeh Khosrovani
Radiograph of a family
dt. 18 de maig 19:00 — Filmin Veure
Giedre Zickyte
The Jump
dt. 18 de maig 19:00 — Filmin Veure
Victor Kossakovsky
Gunda
dt. 18 de maig 19:00 — Filmin Veure
ds. 22 de maig 16:30 — Aribau Multicines Comprar
Ada Ushpiz
Children
dt. 18 de maig 19:00 — Filmin Veure
Secció Oficial Latitud

Secció competitiva amb els millors documentals de la Península Ibèrica i Amèrica Llatina.

Rodrigo Reyes
499
dt. 18 de maig 19:00 — Filmin Veure
Lars Edman i William Johansson Kalén
Arica
dt. 18 de maig 19:00 — Filmin Veure
Roberto Salinas
Cuban dancer
dt. 18 de maig 19:00 — Filmin Veure
dc. 26 de maig 19:30 — CCCB: Teatre Comprar
Ida Cuéllar
El secreto del Doctor Grinberg
dt. 18 de maig 19:00 — Filmin Veure
dg. 23 de maig 19:30 — Aribau Multicines Comprar
Roser Corella
Room without a view
dt. 18 de maig 19:00 — Filmin Veure
dv. 28 de maig 17:00 — CCCB: Teatre Comprar
Carolina Arias Ortiz
Objetos rebeldes
dt. 18 de maig 19:00 — Filmin Veure
Luiz Bolognesi
The last forest
dc. 19 de maig 19:00 — Filmin Veure
dc. 19 de maig 19:30 — CCCB: Teatre Comprar
Marc Parramon i Amets Arzallus
Altsasu (Gau Hura)
ds. 22 de maig 19:00 — Filmin Veure
ds. 22 de maig 19:30 — Aribau Multicines Comprar
Sessions especials

Llargmetratges documentals fora de competició.

Lisa Immordino Vreeland
Truman & Tennessee: an intimate conversation
dj. 27 de maig 19:00 — Filmin Veure
dj. 27 de maig 19:30 — CCCB: Teatre Comprar
Vitaly Mansky
Gorbachev. Heaven
dj. 20 de maig 17:00 — CCCB: Teatre Comprar
dj. 20 de maig 19:00 — Filmin Veure
Tània Balló
El caso Wanninkhof - Carabantes
ds. 29 de maig 16:00 — Aribau Multicines Comprar
Àngel Leiro
Llum i llibertat
dt. 18 de maig 19:00 — Filmin Veure
dj. 27 de maig 17:00 — CCCB: Teatre Comprar
DOC-U

Un espai dedicat al talent documental dels centres d’estudis superiors d'Espanya.

Coral Piñeiro González
Dores
dt. 18 de maig 19:00 — Filmin Veure
dt. 18 de maig 19:00 — Filmpixs Veure
Anna Hanslik
La ermitaña
dt. 18 de maig 19:00 — Filmin Veure
dt. 18 de maig 19:00 — Filmpixs Veure
Manu Roma
Anónimo
dt. 18 de maig 19:00 — Filmpixs Veure
dt. 18 de maig 19:00 — Filmin Veure
Diversos directors
Els hereus
dt. 18 de maig 19:00 — Filmin Veure
dt. 18 de maig 19:00 — Filmpixs Veure
Diversos directors
A cambio de tu vida
dt. 18 de maig 19:00 — Filmin Veure
dt. 18 de maig 19:00 — Filmpixs Veure
Maria Besora
Animal Salvatge
dt. 18 de maig 19:00 — Filmin Veure
dt. 18 de maig 19:00 — Filmpixs Veure
Esteve Pallarès Ogàyar
Carta Abierta
dt. 18 de maig 19:00 — Filmin Veure
dt. 18 de maig 19:00 — Filmpixs Veure
Robert Muñoz Rupérez
Dancing with Rosa
dt. 18 de maig 19:00 — Filmpixs Veure
dt. 18 de maig 19:00 — Filmpixs Veure
Diversos directors
Dolores
dt. 18 de maig 19:00 — Filmin Veure
dt. 18 de maig 19:00 — Filmpixs Veure
Diversos directors
La fiesta del fin del mundo
dt. 18 de maig 19:00 — Filmin Veure
dt. 18 de maig 19:00 — Filmpixs Veure
Sophia Iribertegui Mayoral
Te llamo para
dt. 18 de maig 19:00 — Filmin Veure
dt. 18 de maig 19:00 — Filmpixs Veure