Programació

Inauguració
Leon Lee
Letter from Masanjia
dimarts 19 de maig 22:00 — TV3
dimarts 19 de maig 22:00 — Filmin
Secció Oficial Panorama

Secció competitiva amb una selecció dels documentals més rellevants de l’escena internacional.

Rachel Leah Jones i Philippe Bellaiche
Advocate
dilluns 25 de maig 20:00 — Filmin
Valentina Pedicini
Faith
dijous 28 de maig 20:00 — Filmin
Helena Třeštíková i Jakub Hejna
Forman vs. Forman
dissabte 30 de maig 20:00 — Filmin
Sung-A Yoon
Overseas
dimecres 27 de maig 20:00 — Filmin
Hélène Robert i Jeremy Perrin
Rising from the Tsunami
dimecres 20 de maig 20:00 — Filmin
Isa Willinger
Robots
dimecres 20 de maig 20:00 — Filmin
Artemio Benki
Solo
dimecres 20 de maig 20:00 — Filmin
Marianne Hougen-Moraga i Estephan Wagner
Songs of Repression
dijous 21 de maig 20:00 — Filmin
Arthur Franck
The Hypnotist
divendres 22 de maig 20:00 — Filmin
Tonislav Hristov
The magic life of V
dijous 28 de maig 20:00 — Filmin
Ai Weiwei
Vivos
dissabte 23 de maig 20:00 — Filmin
Anders Østergaard
Winter Journey
diumenge 24 de maig 20:00 — Filmin
Maia Lekow i Christopher King
The letter
dijous 21 de maig 20:00 — Filmin
Secció Oficial Latitud

Secció competitiva amb els millors documentals de la Península Ibèrica i Amèrica Llatina.

Mariana Viñoles
El gran viaje al país pequeño
divendres 22 de maig 20:00 — Filmin
Nicole Costa
El viaje de Monalisa
dimarts 26 de maig 20:00 — Filmin
Ventura Durall
La nova escola
dijous 28 de maig 20:00 — Filmin
Pedro Ballesteros
¿Puedes oírme?
dijous 21 de maig 20:00 — Filmin
Fernanda Pessoa
Zona Árida
dimecres 27 de maig 20:00 — Filmin
Simón Uribe
Suspensión
diumenge 24 de maig 20:00 — Filmin
Secció Oficial What the Doc

Secció competitiva que reuneix una selecció dels documentals més arriscats i innovadors de l’escena internacional.

Michele Manzolini i Federico Ferrone
Il Varco
dissabte 23 de maig 20:00 — Filmin
Xavi Herrero
Salka, en la tierra de nadie
dimarts 26 de maig 20:00 — Filmin
Elsa Kremser i Levin Peter
Space Dogs
divendres 22 de maig 20:00 — Filmin
Alexe Poukine
That which does not kill
dijous 28 de maig 20:00 — Filmin
Sessions especials

Llargmetratges documentals fora de competició.

Luis Ortas Pau
Constel·lació Comelade
dissabte 23 de maig 20:00 — Filmin
Leon Lee
Letter from Masanjia
dimarts 19 de maig 22:00 — TV3
dimarts 19 de maig 22:00 — Filmin
DOC-U

Un espai dedicat al talent documental dels centres d’estudis superiors de Catalunya.

Diversos directors
Bonita Vida
dimecres 20 de maig 20:00 — Filmin
Diversos directors
I am a sex worker
dimecres 20 de maig 20:00 — Filmin
Antón Surís
Jorge, retrato de un volcán
dimecres 20 de maig 20:00 — Filmin
Mònica Cambra
Mareas Ocultas
dimecres 20 de maig 20:00 — Filmin
Renata Rezende i Begoña Izquierdo
Personaje Personaje
dimecres 20 de maig 20:00 — Filmin
Maria José Zambrano i Daniela Trejo
Raíces
dimecres 20 de maig 20:00 — Filmin
Anna Armengol
This is Bosnia
dimecres 20 de maig 20:00 — Filmin
Docs&Teens

Les sessions pel públic adolescent.

Nila Núñez Urgell
Lo que dirán
dilluns 18 de maig 9:00 — Només per escoles inscrites
Marc Parramon i David Fernández de Castro
Me llamo Violeta
dilluns 18 de maig 9:00 — Només per escoles inscrites
Denis Parrot
Out
dilluns 18 de maig 9:00 — Només per escoles inscrites
Mika Gustafson, Olivia Kastebring i Christina Tsiobanelis
Silvana